Zetor Utilix

Utilix CL 45     |    Utilix CL 55
Utilix CLNC 45     |    Utilix CLNC 55
Utilix HT 45     |     Utilix HT 55
(NC = bezkabínová verzia, CL/HT - typ prevodovky)

   klikni pre viac informácií
brožúra Utilix a technické informácie

Nový Zetor Utilix predstavuje viacúčelový traktor vhodný najmä pre prácu v komunálnych službách, v záhradníctvach, na malých farmách a pre mnoho ďalších účelov.

Motor

Osvedčený s nízkou spotrebou
Zetor Utilix HT je ponúkaný s dvoma výkonmi motora - 43 alebo 49 konských síl. Štvorvalcový, kvapalinou chladený vznetový motor plní najnovšie emisné predpisy a minimalizuje tak vplyv na životné prostredie, či zdravie užívateľov.

Prevodovka

Vysoký komfort a dlhá životnosť
ZETOR UTILIX je dostupný s dvoma typmi prevodoviek.
UTILIX CL má synchronizovanú prevodovku s 16 rýchlosťami dopredu a s 16 rýchlostnými stupňami vzad (4 stupne so 4 rýchlostnými rozsahmi) s mechanickou reverzáciou.
ZETOR UTILIX HT je vybavený hydrostatickou prevodovkou s 3 rýchlostnými stupňami. Rýchlosť traktora je ovládaná dvoma pedálmi (vpred a vzad) bez nutnosti mechanického radenia. Toto riešenie prináša vyšší komfort pri obsluhe traktora.

Hydraulika

Spoľahlivé ovládanie vo všetkých smeroch
Zdvíhacia sila trojbodového závesu dosahuje hodnoty 1500 kg. Hydraulika umožňuje prácu so širokou škálou náradia, v ľubovoľnej pracovnej výške.

Kabína

Pohodlie pre vodiča
V priestrannej kabíne sú všetky ovládacie prvky ergonomicky rozmiestnené tak, aby k nim obsluha mala ľahký prístup. Pohodlné sedadlo a klimatizácia už v základnej výbave prispievajú k pohodliu vodiča. Traktor je štandardne vybavený joystickom pre jednoduché ovládanie čelného nakladača, pripojených strojov a náradia. ZETOR UTILIX CL je dostupný aj vo verzii bez kabíny (cabrio).