Zetor Proxima

Proxima CL   |   Proxima GP   |   Proxima HS

   klikni pre viac informácií
brožúra Proxima a technické informácie

Traktory Proxima patria do skupiny univerzálnych poľnohospodárskych kolesových traktorov určených predovšetkým na spájanie s poľnohospodárskymi strojmi a priemyslovými adaptérmi a pre poľnohospodársku prepravu.

Modely

  • Model Proxima CL - ponúka viac variantov prevodovky s ohľadom na praktické využitie a potreby zákazníkov
  • Model Proxima GP - disponuje vyšším výkonom motora a prevodovkou s vyšším rozsahom prevodových stupňov
  • Model Proxima HS - najvyšší výkon motora, vyznačuje sa mnohostrannosťou, komfortom, bezpečnosťou a vysokou produktivitou, disponuje moderným riešením prevodovky s elektrohydraulickým Reverzorom a vyšším rozsahom prevodových stupňov, väčšia kapacita nádrže

Motor

Výkonný s nízkou spotrebou
Traktory Proxima sú vybavené štvorvalcovými motormi Zetor s výkonom 80 až 120 koní, které vynikajú nízkou spotrebou paliva a jednoduchou konštrukciou bez zbytečnej elektroniky. Preto garantujú nízke prevádzkové náklady, minimálne požiadavky na údržbu a vysokú životnosť.

Prevodovka

Vysoká odolnosť a dlhá životnosť
U traktorov rady Proxima je na výber viac prevodoviek. Model Proxima CL má univerzálny, mechanický typ prevodovky a ako jediný ponúka plazivé rýchlosti.
Modernejšia prevodovka s dvojstupňovým násobičom krútiaceho momentu (PowerShift) je v Proxima GP.
Nejmodernejším riešením disponuje model Proxima HS s trojstupňovým násobičom krútiaceho momentu (PowerShift) a hydraulickou reverzáciou (PowerShuttle).

Hydraulika

Spoľahlivé ovládanie vo všetkých smeroch
Pre pohodlnú prácu s prípojnými strojmi sú traktory Proxima vybavené až 4sekčným rozvádzačom a elektrohydraulikou (EHR). Efektivita hydrauliky je založená na unikátnej funkcii HitchTronic, čiže automatickej regulácii zadného trojbodového závesu. Maximálna zdvíhacia sila až 42 kN zvládne pripojenie celej rady strojov.

Kabína

Pohodlie pre vodiča
Kabíny traktorov radu Proxima sú komfortné a bezpečné. Základ tvorí veľký priestor okolo vodiča s optimálnym výhľadom do všetkých strán, vrátane strešného priehľadu pre zaistenie výborného výhľadu a kontroly nad použitým pracovným náradím. Ovládanie traktorov je jednoduché, prehľadné a intuitívne.