Zetor Major

Major CL     |     Major HS

   klikni pre viac informácií
brožúra Major a technické informácie

Major je univerzálny poľnohospodársky kolesový traktor, ktorý si obľúbite pre vynikajúci pomer cena / výkon. Je predurčený k agregácii s poľnohospodárskymi strojmi a pre prepravu. Major je ako stvorený pre menšie a rodinné farmy. Užitočný je pri ľahšej práci v lese, alebo pre komunálne služby. Major je traktor na celý život - vždy spoľahlivý, výkonný a nenáročný na údržbu.

Modely

  • Model Major CL - je vybavený reverzačnou štvorstupňovou plne synchronizovanou prevodovkou doplnenou o trojstupňovú redukčnú prevodovku; prevodovka má 12/12 rýchlostí
  • Model Major HS - vyšší výkon motora, väčšia nádrž, vyššia maximálna rýchlosť, oproti CL navyše dvojstupňový násobič krútiaceho momentu a hydraulický Reverzor (PowerShuttle), prevodovka má 24/12 rýchlostí, väčšia zdvíhacia sila ako CL a komfortnejšia kabína

Motor

Osvedčený s nízkou spotrebou
Srdcom traktorov Major je preverený štvorvalcový motor s výkonom 60 až 80 koní, ktorý sa osvedčil aj pri náročnej prevádzke. Motor vyniká nízkou spotrebou paliva, vysokou spoľahlivosťou a jednoduchou konštrukciou. Pri práci oceníte nízke prevádzkové náklady traktora a pri servise jeho ľahkú a nenáročnú údržbu.

Prevodovka

Vysoká odolnosť a dlhá životnosť
Traktory Major CL sú vybavené reverzačnou štvorstupňovou plne synchronizovanou prevodovkou doplnenou o trojstupňovú redukčnú prevodovkú. Major HS je navyše vybavený dvojstupňovým násobičom krútiaceho momentu (PowerShift) a hydraulickým Reverzorom (PowerShuttle). Vďaka tomu je dosiahnuté vhodné odstupňovanie prevodových stupňov, ktoré umožňujú udržať motor v optimálnych otáčkach ako pri práci na poli, tak pri transporte a drží tým spotrebu paliva na nízkych hodnotách.

Hydraulika

Spoľahlivé ovládanie vo všetkých smeroch
Traktory Zetor Major sú vybavené hydraulikou s mechanickou reguláciou. Jej výhodou je vysoká zdvíhacie sila a plynulá regulácia spúšťanie, čo zaisťuje spoľahlivé a jednoduché ovládanie. Funkciu hydraulického zámku oceníte pri transporte náradia.

Kabína

Pohodlie pri každej práci
Kabína traktorov Major je priestranná, praktická a poskytuje výborný výhľad. Digitálna prístrojová doska zobrazuje všetky dôležité informácie potrebné pre plynulú prevádzku a obsluhu traktora. Na traktory Zetor je možné namontovať dva typy strechy. Štandardnou výbavou je strecha s otváracím oknom. Zosilnená FOPS strecha je nutná pre traktory vybavené čelným nakladačom.