Zetor Forterra

Forterra CL   |   Forterra HSX   |   Forterra HD

   klikni pre viac informácií
brožúra Forterra a technické informácie

Traktory Forterra vynikajú svojou robustnosťou a silou.
Sú odolné aj pri maximálnom nasadení. Elegantne kombinujú jednoduché, účelné a chytré prevedenie. ZETOR Forterra sú konštruované ako spoľahlivé stroje s dlhou životnosťou.

Modely

  • Model Forterra CL je vybavený štvorvalcovým motorom s výkonom v rozsahu od 96 do 136 koní a základnou prevodovkou 24/18
  • Forterra HSX získala oproti základnému modelu modernejšiu prevodovku 30/30 s hydraulickou reverzáciou
  • Forterra HD prináša vyšší výkon (až 147 koní), má ešte robustnejšie telo, odpruženú nápravu a multifunkčný ovládací panel

Motor

Výkonný s nízkou spotrebou
Traktory Forterra sa pýšia štvorvalcovými motormi Zetor s výkonom od 96 do 147 koní. S ohľadom na svoju jedinečnú konštrukciu predstavujú silnú alternatívu pre konkurenčné šesťvalcové traktory. Motory ZETOR sú spoľahlivé, výkonné, vynikajú nízkou spotrebou. Jednoduchá konštrukcia motora s minimom elektroniky garantuje nízke prevádzkové náklady, vysokú životnosť a jednoduchú údržbu.

Prevodovka

Zladenie sily a presnosti
U rady Forterra máte na výber štvorstupňovú, alebo päťstupňovú prevodovku, obidve s dvoma rozsahmi jazdy a trojstupňovým násobičom krútiaceho momentu (PowerShift). Model Forterra HSX a HD sú navyše vybavené hydraulickou reverzáciou (PowerShuttle).

Hydraulika

Sila a efektivita
Efektivita hydrauliky je založená na unikátnej funkcii HitchTronic - automatickej regulácii zadného trojbodového závesu. Maximálna zdvíhacia sila až 77 kN alebo 85 kN bez problémov zvládne pripojenie ťažkých zariadení. K traktorom Forterra tak budete môcť použiť široký výber agregácií.

Kabína

Pohodlie pre vodiča
Traktory Forterra nebudete chcieť opustiť. Stroje si obľúbite pre pohodlnú jazdu, ktorú zaisťuje odpružená kabína aj predná hnaná náprava. Každé koleso je odpružené zvlášť, čo je oveľa príjemnejšie, než centrálne odpruženie nápravy u konkurenčných traktorov.

Náprava

Jazdný komfort
Predná odpružená náprava je pri Forterra HD konštrukčne zložená z dvoch samostatných a nezávisle odpružených polonáprav. Náprava má vďaka menším odpruženým hmotám vyššiu absorpčné a tlmiace schopnosti a preto je docielená nižšia hladiny vibrácií. Mechanizmus nezávislého zavesenia kolies je technicky veľmi podobný viacprvkovému automobilovému zaveseniu kolies, preto je jazda v traktoroch Forterra HD tak pohodlná, ako v osobnom automobile.