Zetor Crystal

efektívny   |   silný   |   odolný

   klikni pre viac informácií
brožúra Crystal a technické informácie

Crystal, to je spoľahlivý parťák pre tvrdú prácu. Jeho výkonný motor vás nenechá v štichu. Jednoducho sa ovláda a v priestrannej kabíne budete mať pohodlie a prehľad.
Nový ZETOR CRYSTAL sa inšpiroval v ostrých hranách pôvodného Crystal aj v pravidelných geometrických tvaroch skutočných kryštálov. Najsilnejší traktor v portfóliu značky ZETOR v sebe spája tradíciu, bohatú históriu i moderné trendy.

Motor

Výkonný, spoľahlivý, ekologický
Šesťvalcové motory s vysokým výkonom 144 a 163 konských síl umožňujú maximálne nasadenie traktora. Všetky motory traktorov Crystal vychádzajú z overenej koncepcie štvortaktných vznetových šesťvalcových motorov vybavených 24 ventilmi a vstrekovaním Common Rail.

Prevodovka

Vysoká životnosť a kvalita
Prevodovka je skonštruovaná s dôrazom na jednoduchú obsluhu, logické radenie a nízke straty pri prenose vysokého výkonu. Preverené riešenie garantuje dlhú životnosť.

Hydraulika

Sila a presnosť
Rovnomerné zaťaženie traktora a maximálnu zdvíhacia silu 85 kN zabezpečujú dva pomocné valce. Trojsekčný prídavný rozvádzač, vybavený spätnou rýchlospojkou pre odpad z rotačného hydromotora, umožňuje využívať rôzne typy agregácií. Samozrejmosťou je zapojenie efektívneho systému riadenia orby EHR HitchTronic.

Kabína

Dokonalý výhľad
Jazda v novom Zetore Crystal je pohodlná. Odpružená kabína poskytuje dokonalý výhľad a tichý chod motora vás doslova prekvapí. Konštrukcia kabíny zodpovedá náročným požiadavkám bezpečnostných noriem a ochráni vás aj pri prevrátení traktora. Pre ľahšiu prácu s nakladačom môžete novo využiť aj otvárateľné strešné okno.

Náprava

Vysoká životnosť a kvalita
Predná odpružená hnaná náprava traktorov Zetor Crystal sa skladá z dvoch samostatných nezávisle odpružených polonáprav. Súčasne je vybavená 100% lamelovou a hydraulicky ovládanou uzávierkou diferenciálu. Predná náprava sa vyznačuje výnimočnou tuhosťou a veľkou odolnosťou proti dlhodobému namáhaniu. Patentované lichobežníkové zavesenie kolies zaisťuje ich skvelé odpruženie.