Zetor Compax

Compax 25 CL NC/HT NC
Compax 35 CL NC/CL/HT NC/HT
Compax 40 CL NC/CL/HT NC/HT
(NC = bezkabínová verzia, CL/HT - typ prevodovky)

   klikni pre viac informácií
brožúra Compax a technické informácie

Traktory rady Compax sú kompaktné a všestranné stroje pre profesionálov v bezkabinovej verzii, alebo vo verzii s kabínou. Využitie nájdu predovšetkým pri letnej a zimnej údržbe obcí, firemných areálov i športovísk a v záhradníctve.

Motor

Osvedčený s nízkou spotrebou
Traktory Compax sú vybavené spoľahlivými motormi Yanmar s výkonom 25 až 37 konských síl. Motory spĺňajú najnovšie emisné limity Stage V a disponujú dostatočným výkonom pre všetky typy záhradníckych prác. Kvapalinou chladené trojvalcové motory sú charakteristické svojou úspornosťou.

Prevodovka

Jednoduchá ovládateľnosť
Stroje sú dostupné s dvomi typmi prevodoviek. Modely COMPAX HT sú ponúkané s hydrostatickou prevodovkou s tromi jazdnými rozsahmi (pri modeli COMPAX HT 25 s dvoma jazdnými rozsahy). Toto riešenie umožňuje jednoduché ovládanie stroja pomocou dvoch pedálov vpred a vzad. Traktory COMPAX CL sú sériovo vybavené synchronizovanou prevodovkou 12/12 s troma rozsahmi (COMPAX CL 25 je vybavený prevodovkou s dvomi jazdnými rozsahmi 6/2).

Hydraulika

Spoľahlivé ovládanie vo všetkých smeroch
Zdvíhacia sila trojbodového závesu dosahuje podľa konkrétneho typu hodnoty až 12 kN a umožňuje tak prácu so širokou škálou príslušenstva. Traktory sú vybrané modely vybavené stredovým vývodovým hriadeľom pre pohon medzinápravovej kosačky. V zadnej časti sú umiestnené vonkajšie hydraulické dvousekčné rozvádzače (modely Compax 25 majú jednosekčný hydraulický rozvádzač). Vybrané stroje navyše disponujú prídavným dvojsekčným rozvádzačom ovládaným joystickom.

Kabína

Pohodlie pre vodiča
Traktory rady COMPAX 35 a 40 sú dostupné aj vo verzii s kabínou. Ergonomické usporiadanie ovládacích prvkov uľahčuje a zjednodušuje prácu s traktorom a prispieva k pohodliu vodiča. Stroje sú navyše vybavené už v základnej výbave klimatizáciou a vykurovaním. Tiež joystickom pre jednoduché ovládanie nakladača, prípojných strojov a náradia.